Охорона довкілля

Зменшення впливу на довкілля

ВАТ Україна докладає багато зусиль для захисту навколишнього середовища та зменшення впливу виробництва на довкілля. Наша діяльність у цій сфері складається з напрямів:

 • управління відходами;
 • енергоефективність;
 • підвищення екологічної свідомості працівників.

Управління відходами

Сьогодні майже 98% відходів виробництва Прилуцької тютюнової фабрики сортується та відправляється на повторну переробку, що відповідає нашим цілям зі сталого розвитку. Цей показник покращується з року в рік. BAT Україна за рівнем утилізації відходів виробництва займає одне з провідних місць серед виробничих підрозділів Групи в регіоні Східна Європа, Близькій Схід та Африка.

Усе виробниче обладнання Прилуцької тютюнової фабрики, яке може бути джерелом викидів в атмосферу, обліковано та оснащене сучасними пристроями очищення, проводиться системний моніторинг ефективності їхньої роботи. Лабораторні виміри та висновки державних експертиз підтверджують, що показники викидів забруднюючих речовин у повітря знаходяться на найнижчому рівні.

Енергоефективність

Прилуцька тютюнова фабрика – велике підприємство, яке споживає значну кількість різноманітних видів енергоресурсів. Тому, великі зусилля докладаються задля їхньої економії та дбайливого до них ставлення.

Команда з енергоменеджменту фабрики впроваджує такі програми:

 • встановлення нового енергоефективного обладнання в енергоцентрі;
 • встановлення системи щоденного контролю за використанням стисненого повітря та вакууму на всьому парку обладнання виробництва;
 • повторне використання води та конденсату в енергоцентрі;
 • оптимальне використання систем опалення та кондиціонування в приміщеннях виробництва та офісів;
 • використання системи енергозберігаючого освітлення з датчиками руху в приміщеннях;
 • встановлення сенсорних кранів води;
 • комплексні ремонти трубопроводів для уникнення витоків води;
 • комунікаційні кампанії для залучення всіх працівників до розумного використання природних ресурсів.

Підвищення екологічної свідомості працівників

Для поширення еколого-просвітницької діяльності ВАТ Україна вже понад 10 років співпрацює з Ічнянським Національним природним парком. За ці роки було реалізовано низку проектів із впровадження екологічних навчальних програм, матеріального забезпечення парку для боротьби із браконьєрством та пожежами, створення екологічних пізнавальних стежок тощо.

Найбільш яскравим прикладом співпраці між компанією та національним парком є програма «ЕкоКрок», під час якої щороку працівники фабрики, головного й регіональних офісів та члени їхніх родин висаджують сіянці та саджанці дерев. Станом на 2017 рік завдяки цій програмі вже висаджено понад 175 000 дерев на 29 гектарах лісу в Ічнянському Національному природному парку.

max
large
medium
small
mobile