Дослідження впливу куріння на здоров’я

Допомагаємо споживачам робити поінформований вибір

Для такого бізнесу, як наш, дуже важливо, щоби ми надавали чітку і зважену інформацію про різні ризики наших продуктів задля допомоги споживачам робити поінформований вибір.
Дослідження та розробки Групи Бритіш Американ Тобакко спрямовані, в першу чергу, на зменшення шкоди від куріння, а також включають вивчення та створення нових продуктів і впровадження інновацій. Поточні дослідження зосереджені одночасно на розробці продукції з потенційно меншим ризиком для здоров’я і створенні наукового підґрунтя для належної оцінки такої продукції.

Сигарети і куріння

Упродовж багатьох років Бритіш Американ Тобакко визнає, що куріння пов’язане з ризиками для здоров’я. Наша компанія не пропагує куріння – ми пропонуємо якісну продукцію дорослим людям, які вже курять. Ми також глибоко переконані: курити чи ні – мають вибирати винятково дорослі люди, поінформовані про ризики.

Простіше кажучи, наш погляд на куріння є таким: компанії Групи Бритіш Американ Тобакко виробляють високоякісну продукцію, яка приносить задоволення багатьом мільйонам курців в усьому світі. При цьому, поряд із задоволенням куріння несе з собою реальні ризики серйозних захворювань. Ми також свідомі того, що багатьом людям складно відмовитися від куріння.

Ризики, пов’язані з курінням, визначаються передусім епідеміологічними дослідженнями (статистичними – для великих груп населення), які показують, що курці з великим стажем більш схильні до певних захворювань порівняно з тими, хто не курить. Відзначене збільшення ризику в тих групах, учасники яких починають курити в молодшому віці, курять упродовж тривалішого часу й споживають більшу кількість сигарет на день.

Утім, статистика не володіє даними про те, чи уникне певний курець ризику захворювання, пов’язаного з курінням, коли куритиме менше. Однак, очевидно, що будь-який спосіб і частота куріння пов’язані зі значним підвищенням ризику для здоров’я. Дослідження також свідчать, що єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, – не курити взагалі, а найкращий спосіб зменшити ризики – відмовитися від цієї звички.

Дослідження

Уявлення Групи Бритіш Американ Тобакко про ризики для здоров’я, пов’язані з курінням, ґрунтуються на результатах епідеміологічних досліджень. Епідеміологія — це наука, що базується на статистичних даних і вивчає схильність до ризиків виникнення певних хвороб не серед окремих людей, а серед великих груп населення. На основі опитувань та оглядів епідеміологи можуть встановити частоту виникнення того чи іншого захворювання в певній групі (наприклад, серед споживачів тютюнових виробів) і порівняти її з частотою виникнення цього захворювання в іншій групі (наприклад, серед людей, які не курять).

Епідеміологічні дослідження, що проводилися впродовж багатьох років, свідчать про значно більше поширення певних захворювань серед курців, у порівнянні з людьми, які не курять. Крім того, у дослідженнях повідомляється про те, що ризик захворювання зменшується, якщо людина кидає курити, і чим раніше вона це зробить, тим меншим буде ризик захворювання.

Наука досі не зуміла визначити біологічні механізми виникнення та розвитку захворювань, пов’язаних із курінням, а також з’ясувати роль окремих складових диму в цих процесах.

Це означає, що наука ще має встановити, чому одні споживачі тютюнової продукції хворіють, а інші — ні. Водночас, наука не може дати однозначної відповіді, чи виникає те чи інше захворювання виключно через куріння. Це частково пояснюється тим, що всі захворювання, які пов’язують із курінням, трапляються й серед людей, які протягом свого життя ніколи не курили.

Ми в жодному разі не хочемо акцентувати увагу на відсутності наукових обґрунтувань того факту, що куріння є причиною серйозних захворювань. Справа в тому, що відсутність повного розуміння біологічних аспектів механізмів захворювань і ролі окремих складових диму стає на заваді розробці потенційно менш шкідливої сигарети.

Упродовж багатьох років робота Бритіш Американ Тобакко передбачала й передбачає проведення досліджень із розробки менш шкідливих сигарет. Група вважає такі дослідження своїм обов’язком, хоч обмежені можливості науки таким дослідженням не сприяють.

Що мають знати люди про ризики куріння:

  • Куріння — причина багатьох серйозних і смертельних захворювань.
  • Ризики для здоров’я різняться залежно від кількості викурених сигарет. Відзначене збільшення ризику в тих групах, учасники яких курять упродовж тривалішого часу і споживають більшу кількість сигарет на день.
  • Ризики зменшуються в групах людей, які повністю відмовилися від куріння — і що раніше вони це роблять, то суттєвіше зменшуються ризики.
  • Фахівці рекомендують відмовитися від куріння під час вагітності.
  • Єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, — не курити взагалі.

Утім, статистика не володіє даними про те, чи уникне певний курець ризику захворювання, пов’язаного з курінням, коли куритиме менше. Дослідження також свідчать, що єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із курінням, — не курити взагалі, а найкращий спосіб зменшити ризики — відмовитися від цієї звички.

Чому люди курять?

Добре відомо, що куріння — одна з вагомих причин виникнення різних захворювань, а ціни на сигарети найчастіше досить високі. У зв’язку з цим виникає справедливе запитання, чому ж так багато людей курить?

У медичній спільноті широко поширена думка про те, що єдиною причиною куріння є «нікотинова залежність». Саме тому багатьом курцям може бути важко кинути курити.

Фармакологічний ефект нікотину — м’який стимулятор, схожий на кофеїн та м’який релаксант — є важливою складовою процесу куріння. Тому сигарети, що не містять нікотин, навряд чи будуть прийнятні для курців.

Тим не менш, нікотин — це не єдина причина того, що люди курять.

У багатьох куріння є певним ритуалом, у якому задіяні одночасно кілька органів чуття. Так, багато курців говорять про задоволення від відчуття сигарети в руці, від вигляду, смаку й запаху сигаретного диму. Куріння часто викликає в людей почуття належності до однієї соціальної групи.

Чи можна відмовитися від куріння?

  • Відмовитися від куріння може бути важко. Водночас, ми вважаємо, що ті курці, які вирішили кинути курити, повинні знати, що вони можуть це зробити, маючи мотивацію і віру в себе. Ми вважаємо, якщо ви вирішили кинути курити, ви маєте це зробити.
  • Багато курців кажуть, що вони мають залежність від сигарет. Розуміючи реальні ризики виникнення хвороб, пов’язаних із курінням, вони продовжують курити і вважають, що відмовитися від куріння досить важко.
  • Водночас, мільйони курців кинули курити без жодної медичної допомоги, а інші мільйони можуть регулювати як часто, де й коли курити, зважаючи на різні соціальні норми.
  • Курцям запропоновані різні варіанти відмови, у тому числі нікотинова замісна терапія (наприклад, пластирі або жувальні гумки). У той час, коли всі ці форми допомоги можуть принести користь, найважливішим чинником в успішній відмові від куріння є мотивація і віра в те, що це можливо.

Що мають знати люди про відмову від куріння:

  • Відмовитися від куріння може бути важко. Кожний повнолітній, що починає курити, має знати, що пізніше може бути важко відмовитися від цього.
  • Для тих, хто хоче кинути курити, важливі мотивація й віра в себе.
  • У задоволенні від куріння немає нічого, що завадило б кинути курити, якщо в людини є відповідна мотивація і впевненість у власних силах.
  • Багато мільйонів людей успішно відмовилися від куріння.
  • Поради щодо відмови від куріння можна отримати з великої кількості джерел, у тому числі від органів охорони здоров’я та фахівців із питань громадського здоров’я.
max
large
medium
small
mobile