ВАТ розпочинає однорічне дослідження для оцінки потенційного впливу на здоров’я продуктів для нагрівання тютюну

Бритіш Американ Тобакко (British American Tobacco, надалі – ВАТ) розпочала однорічне дослідження з метою оцінки впливу на здоров’я переходу від куріння традиційних сигарет до користування продуктами для нагрівання тютюну.

Продукти для нагрівання тютюну, такі як пристрій glo компанії ВАТ, нагрівають тютюн для вивільнення аерозолю, що містить нікотин, але не спалюють тютюн. Завдяки цьому багато токсинів, які виділяються під час горіння тютюну, відсутні в аерозолі, створеному продуктами для нагрівання тютюну.

Науковці ВАТ вперше проводять однорічне, рандомізоване, багатоцентрове, контрольоване дослідження , щоби визначити ефект переходу від споживання традиційних сигарет до використання продукту glo в реальних умовах, за допомогою маркерів розвитку хвороб, пов’язаних із курінням. Протокол дослідження опубліковано 2 травня 2019 р. в науковому журналі « Journal of Internal and Emergency Medicine ».

У дослідженні візьмуть участь курці, які бажають або не бажають відмовитися від куріння, а також особи, які ніколи не курили. Курців, які не бажають відмовитися від куріння, буде вибірково поділено на групи, в яких або продовжуватимуть курити традиційні сигарети, або користуватимуться тільки пристроєм glo протягом року. З іншого боку, курці, які хочуть відмовитися від куріння, отримають нікотинозамісну терапію та/або лікарські препарати для лікування тютюнової залежності. Учасники дослідження, які ніколи не курили, виконуватимуть функції контрольних пацієнтів. Ці групи пацієнтів складатимуться з резидентів Великої Британії у віці від 23 до 55 років, які загалом мають добрий стан здоров’я. Склад груп буде збалансовано за статевою і віковою ознакою.

Протягом року учасники житимуть своїм звичним життям, але раз на 30 днів відвідуватимуть медичний заклад для забору аналізів крові та сечі і вимірювання інших фізіологічних показників, а також заповнюватимуть медичні анкети. Щодо користувачів glo, курців, які продовжуватимуть курити, курців, які відмовлятимуться від куріння, і контрольних учасників буде проведено вимірювання і порівняння показників біологічних маркерів ранніх процесів, які, як вважається, провокують розвиток хвороб, пов’язаних із курінням.

Для практичної цінності отримуваних даних критично важливо, щоб учасники, яких включено до групи, що користуватиметься пристроєм glo, і групи, що відмовлятиметься від куріння, повністю дотримувалися вимоги щодо заборони куріння сигарет. Для цілей забезпечення і оцінювання дотримання цієї вимоги учасники користуватимуться електронним щоденником, за допомогою якого вони повідомлятимуть про свою поведінку. Під час відвідування медичного закладу в учасників також відбиратимуться зразки крові для перевірки наявності ознак впливу сигаретного диму. Крім того, користувачі glo щомісяця відвідуватимуть клініку для отримання нових стіків. Під час цих відвідувань здійснюватиметься підрахунок всіх порожніх, частково використаних і невикористаних пачок зі стіками для пристрою glo.

« ВАТ вперше проводить довгострокове дослідження з метою вивчення впливу і потенційних наслідків для здоров’я у зв’язку з використанням продуктів для нагрівання тютюну протягом 12 місяців. Це дозволить нам встановити, чи призводить користування такими виробами до будь-яких позитивних змін і чи дозволяють ці зміни відновити у курців показники, які спостерігаються в осіб, які ніколи не курили, – заявив Джордж Гарді (George Hardie), керівник Центру клінічних досліджень ВАТ . – Це ретельно спроектоване дослідження дозволить отримати масив даних, який дозволить медичній спільноті, регуляторам і споживачам зрозуміти, чи може використання продуктів для нагрівання тютюну стати реальною та менш небезпечною альтернативою, ніж куріння сигарет ».

Повні результати буде опубліковано не раніше 2020 року.

ПРИМІТКИ ДЛЯ РЕДАКТОРІВ:

Це дослідження проводиться з дотриманням загальних етичних принципів, передбачених Гельсінською декларацією Всесвітньої медичної асоціації, а також відповідно до стандартів якості Належної клінічної практики. Перед реєстрацією курцям буде нагадано про ризики, пов’язані з курінням. Їх також буде поінформовано, що вони мають право добровільно відмовитися від куріння та/або участі у дослідженні у будь-який час. У такому випадку їх буде направлено для отримання відповідних послуг, які допоможуть їм відмовитися від куріння.

Аерозоль, утворений продуктами для нагрівання тютюну, містить значно менше хімічних токсинів, ніж сигаретний дим.1 Короткострокові клінічні дослідження продемонстрували, що рівні біомаркерів впливу сигаретного диму у курців, які перейшли на споживання продуктів нагрівання тютюну, стрімко скорочуються і є подібними до рівнів, які спостерігаються в осіб, що відмовилися від куріння взагалі2. Проте довгострокові впливи на рівні біомаркерів споживачів в результаті користування продуктами для нагрівання тютюну є невідомими.

1. Forster, M., Fiebelkorn, S., Yurteri, C., Mariner, D., Liu, C., Wright, C., McAdam, K., Murphy, J. and Proctor, C., 2018. Assessment of novel tobacco heating product THP1. 0. Part 3: Comprehensive chemical characterisation of harmful and potentially harmful aerosol emissions. Regulatory Toxicology and Pharmacology, 93, pp.14-33.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0273230017303082?via%3Dihub

2. Gale, N., McEwan, M., Eldridge, A.C., Fearon, I.M., Sherwood, N., Bowen, E., McDermott, S., Holmes, E., Hedge, A., Hossack, S. and Wakenshaw, L., 2018. Changes in biomarkers of exposure on switching from a conventional cigarette to tobacco heating products: a randomized, controlled study in healthy Japanese subjects. Nicotine & Tobacco Research.
https://academic.oup.com/ntr/advance-article/doi/10.1093/ntr/nty104/5036505

Про компанію Бритіш Американ Тобакко:
Бритіш Американ Тобакко є світовим виробником тютюнових виробів і продуктів наступного покоління. Продукція під марками компанії реалізується у понад 200 країнах. Компанія нараховує понад 50 000 працівників у різних країнах світу і її портфель включає більше 200 марок. Продукцію компанії обирає кожен восьмий з одного мільярда курців у світі. Глобальними провідними марками компанії є Dunhill, Kent, Pall Mall і Lucky Strike.

Про продукти наступного покоління:
Продукти наступного покоління є частиною бізнесу Групи Бритіш Американ Тобакко. Діяльність у цьому напрямі зосереджено на розробці і виробництві високоякісних альтернативних нікотинових і тютюнових виробів для повнолітніх споживачів у таких ключових сегментах: продукти для вейпінгу, вироби для перорального застосування і продукти для нагрівання тютюну. Щоб дізнатися більше, перейдіть за посиланням www.goVype.com та www.bat-science.com .

Про зменшення шкоди від тютюну:
Єдиний спосіб уникнути ризиків, пов’язаних із споживанням тютюну, полягає у повній відмові від його споживання. Найкращий спосіб зменшити ці ризики – припинити споживати тютюн. Проте концепція зменшення шкоди все частіше розглядається у контексті споживання тютюну. Зменшення шкоди полягає у пошуку практичних рішень, які дозволять мінімізувати вплив на здоров’я  природно небезпечної діяльності або звички без повної відмови від неї. Це ключовий елемент бізнес-стратегії ВАТ, який сьогодні розглядається кількома регуляторами. Ми вважаємо за важливе працювати над розробкою прийнятних для споживачів продуктів із потенційно зниженим ризиком. Ми вважаємо, що політики з регулювання тютюну повинні передбачати способи зменшення шкоди для мільйонів повнолітніх людей в усьому світі, які продовжуватимуть споживати тютюнові вироби.

Вплив електронних сигарет на здоров’я населення:
Багато представників медичної спільноти вважають, що електронні сигарети мають великий потенціал з точки зору сприяння розробці політик щодо зменшення шкоди від тютюну. У своєму оновленому аналізі наукових даних від 2018 року Служба громадської охорони здоров’я, що є виконавчим органом Міністерства охорони здоров’я Великої Британії, дійшла висновку, що ризик, пов’язаний зі споживанням продуктів для вейпінгу, є приблизно на 95% меншим, ніж ризик, пов’язаний з курінням сигарет. У Королівському коледжі лікарів Великої Британії повідомили, що громадськість може переконатися у тому, що використання електронних сигарет є набагато безпечнішим, ніж куріння, і що його слід широко популяризувати у якості альтернативи курінню**.

max
large
medium
small
mobile