british american tobacco ukraine - Регулювання тютюнової галузіВиклики, з якими стикається наша галузь у світі

 

Ми погоджуємося з тим, що регулювання тютюнових виробів повинно здійснюватися належним чином, оскільки їх споживання несе в собі реальні ризики для здоров’я. Ми підтримуємо збалансоване регулювання тютюнових виробів, яке ґрунтується на переконливих наукових даних і не порушує законних прав споживачів і виробників.

Ми підтримуємо ефективне регулювання, яке ґрунтується на наукових даних і сприяє досягненню цілей охорони громадського здоров’я, та водночас не обмежує можливість компаній конкурувати та не залишає населення, наприклад, фермерів або роздрібних торгівців, без засобів до існування. «Бритіш Американ Тобакко» вважає, що механізми регулювання, які не досягають задекларованої мети, призводять до негативних і непередбачуваних наслідків.

«Безлика» упаковка

Австралійський уряд запровадив регулювання, яке забороняє зображати кольори, елементи дизайну і торгові марки на упаковці тютюнових виробів. Ми вважаємо, що впроваджуючи «безлику» упаковку (plain packaging) уряди порушують міжнародне торгове законодавство, і таке регулювання позбавляє компанії своїх законно зареєстрованих торгових марок. Крім того, така політика має потенційно значні і непередбачувані наслідки, деякі з яких недостатньо досліджені на сьогоднішній день. «Бритіш Американ Тобакко» вважає, що урядам слід більш ретельно продумувати подібні законопроекти і враховувати результати всіх досліджень, навіть якщо це суперечить їхній політичній позиції.

Заборона викладки продукції в пунктах роздрібної торгівлі

Деякі країни ввели або розглядають можливість введення заборони на викладку тютюнової продукції в магазинах. Замість викладення на вітрині, продукцію приховують за прилавком, перегородками або рекламними щитами, а відтак споживачі не мають можливості дізнатися, який товар є в наявності. Ця заборона ґрунтується на переконанні, що викладка тютюнових виробів спонукає людей, зокрема неповнолітніх, курити і позбавляє їх мотивації відмовитися від куріння.

Однак, у країнах, в яких було введено заборону на викладку продукції, відсутні будь-які наукові дані, які підтверджують істотний вплив цієї заборони на поширеність куріння. Ця заборона також може мати негативні наслідки, такі як: зростання обсягів незаконної торгівлі, унеможливлення конкуренції на ринку і позбавлення дрібних роздрібних торгівців засобів до існування.

Альтернативні сільськогосподарські культури

Рамкова конвенція з боротьби проти тютюну (РКБТ) закликає уряди у випадках, коли це доцільно, просувати економічно життєздатні альтернативи вирощуванню тютюну. «Бритіш Американ Тобакко» підтримує це.

Проте ми вважаємо, що фермери повинні мати право самостійно вирішувати, чи будуть вони вирощувати тютюн, чи іншу культуру, і уряди не повинні намагатися витіснити фермерів, які вирощують тютюн, оскільки це спричинить соціальні, економічні та інші наслідки для таких фермерів і їхніх громад.

Ми погоджуємося з тим, що уряди повинні ставитися до наслідків вирощування тютюну так само, як і до наслідків вирощування будь-якої іншої товарної культури. Однак, для порівняння тютюну з іншими товарними культурами потрібно провести додаткові дослідження.

Заборона на використання інгредієнтів

Існує думка, що інгредієнти використовуються в тютюнових виробах для того, щоб зробити куріння таким, що викликає більшу залежність та привабливішим для неповнолітніх. Керівні принципи РКБТ рекомендують країнам ввести обмеження або заборону на використання інгредієнтів.

«Бритіш Американ Тобакко» підтримує законодавство, яке забороняє використання тютюнових інгредієнтів, які за переконливими науковими даними підвищують токсикологічну дію виробу, посилюють фармакологічну дію нікотину або призводять до поширення куріння серед неповнолітніх. Сьогодні відсутні наукові дані, які б дозволяли стверджувати, що інгредієнти, які використовує «Бритіш Американ Тобакко» під час виробництва своїх продуктів, мають будь-який з перерахованих впливів.

Акциз

Робоча група сторін РКБТ працює над проектом керівних принципів щодо заходів з ціноутворення і оподаткування, метою яких є скорочення попиту на тютюнові вироби.

РКБТ визнає суверенне право країн визначати їхню власну податкову політику. У податковій політиці необхідно враховувати також будь-які потенційні непередбачувані наслідки. Наприклад, різке та істотне підвищення ставок акцизного податку може призвести до розриву в цінах між сусідніми країнами. Це може спричинити зростання обсягу контрабанди, перехід тютюнового ринку під контроль кримінальних структур і позбавити країну податкових надходжень. «Бритіш Американ Тобакко» рекомендує застосовувати поступове і прогнозоване підвищення акцизного податку, що дозволяє вирішити проблеми у сфері охорони здоров’я, збільшити обсяг податкових надходжень і не допустити зростання обсягу незаконної торгівлі тютюновими виробами.


Cторінку оновлено: 18/06/2014 12:31:57 GMT