british american tobacco ukraine - Боротьба з незаконною торгівлеюCannot play media. You do not have the correct version of the flash player to view this rich media. Please download the latest version of flash Відкривається у новому вікні to view.

Alternatively you can try downloading the movie and playing locally.

«Чорний» ринок тютюну – проблема з багатьма складовими, серед яких злочинні угрупування, які контролюють виробництво контрафактних сигарет, транскордонна  контрабанда та ухилення від сплати податків у великих розмірах. За умов м’яких кримінальних покарань, неефективного прикордонного контролю, невеликої кількості арештів, а також через велику різницю між ставками акцизного податку у сусідніх країнах, проблема незаконної торгівлі буде загострюватись.

Глобальна проблема

За деякими оцінками, рік щороку у світі реалізується близько  660 млрд нелегальних сигарет. Ця цифра складається з контрабанди, контрафакту або сигарет, з яких не сплачено податок, і становить приблизно 12% від світового обсягу споживання тютюнових продуктів.

Сигарети – однин з найбільш розповсюджених товарів нелегального ринку. Це зумовлено високими прибутками, відносно нескладним процесом виробництва та мобільністю обладнання, а також низьким рівнем виявлення незаконного виробництва і відносно м’якими санкціями до порушників.

 

Підпільний характер нелегальної торгівлі ускладнює оцінку її масштабу, але в «Бритіш Американ Тобакко» розробили дослідницьку методологію, яка допоможе компаніям на локальних ринках і урядам краще зрозуміти обсяги проблеми. Ця методика складається з маркетингових досліджень, аналізу споживчого попиту і експертизи пачок, отриманих від споживачів, для оцінки різниці між партіями сигарет зі сплаченим митом і фактичним обсягом споживання.

Дослідження вказують на те, що світовий річний обсяг нелегальної торгівлі становить приблизно 330 млрд. сигарет. Однак, ці результати можуть не відображати реальної ситуації. Інші організації, що займаються проблемою нелегальної торгівлі, такі як Альянс Рамкової конвенції по боротьбі з тютюном, наводять удвічі більші цифри – оцінка, яка насправді може бути більш реалістичною.

Тільки у 2013 році загальні інвестиції Групи у боротьбу з незаконною торгівлею перевищили 50 млн фунтів стерлінгів.

Збиткова торгівля

Нелегальна торгівля завдає великих збитків бюджетам багатьох держав. Збитки від несплати податків на тютюнові вироби у світі сягають близько 30 млрд фунтів стерлінгів. Ось чому ми вважаємо незаконну торгівлю основною загрозою для нашого бізнесу.

Проте уряди деяких країн навіть не усвідомлюють, наскільки серйозною є проблема незаконної торгівлі і не визнають її залежності від ставок акцизного податку.

Представники легальної роздрібної торгівлі (часто це малий бізнес), також зазнають збитків, оскільки контрабандисти і злочинці зменшують частку їх продажів. Водночас, правила, які застосовуються до роздрібних торгівців, з метою попередження продажу тютюнових виробів дітям, зводяться нанівець нелегальною торгівлею, що провадиться приховано від правоохоронних органів.

Контрафактні сигарети

Часто майже неможливо відрізнити підробки від оригінальних виробів. Ще однією проблемою є «сигарети-двійники» (коли злочинці імітують оригінальний дизайн з деякими змінами). Наприклад, марка «State Express555», що належить Групі «Бритіш Американ Тобакко», може бути повністю скопійована контрафактниками, але цифри змінені на 999. Споживачі можуть подумати, що це просто нова версія.

Контрафактні вироби мають не тільки низьку якість і поганий смак, а й можуть виявитись більш небезпечними для здоров’я, ніж оригінальна продукція. Вони не відповідають жорстким регуляторним нормам, яких дотримуються виробники легальної продукції щодо рівнів смоли, нікотину і окису вуглецю і, крім того, можуть містити заборонені інгредієнти.

Переважна більшість контрафактної продукції у світі надходить від незаконних виробників з Китаю, Парагваю і Близького Сходу і, меншою мірою, з країн Східної Європи.

Правоохоронні органи здійснюють рейди з виявлення нелегальних виробництв, але більшість таких виробництв є невеликим за розмірами, мобільними і знаходяться у віддалених районах, через що їх важко відстежити. Кустарні виробництва, на яких сигарети, як правило, упаковуються вручну, часто є підпільними і можуть зникнути протягом декількох годин.

Злочинні прибутки

Незаконна торгівля – це робота не тільки дрібних ділків. Останнім часом організована злочинність набирає обертів. Прибутки можуть бути високими, адже лише з одного транспортного контейнера контрабандних сигарет, ділки можуть заробити більше 1 млн. доларів США.

Інтерпол (міжнародна організація кримінальної поліції) заявляє, що злочинці, які торгують наркотиками, зброєю і людьми, причетні також до незаконної торгівлі сигаретами і алкоголем. Міністерство юстиції США заявляє, що деякі ділки, що займаються незаконною торгівлею тютюновими виробами, пов’язані з терористичними організаціями.

Чим можна зарадити?

Ми повністю підтримуємо прагнення регуляторних органів, урядів і міжнародних організацій, таких як Всесвітня митна організація, Світова організація торгівлі, Всесвітня організація охорони здоров’я і Європейський Союз викорінити всі форми нелегальної торгівлі тютюновими виробами. Ми хочемо, щоб ця проблема зникла на всіх ринках.

Життєво необхідно, щоб уряди запровадили ефективні системи оподаткування і економічні політики, які не сприятимуть розвитку незаконної торгівлі. Необхідно також посилити прикордонний контроль і вдосконалити законодавство з протидії нелегальній торгівлі.


Cторінку оновлено: 20/05/2014 08:43:41 GMT